top of page

Enefit Green jõudis börsile

Päeval, mil Enefit Green teatas oma kauaoodatud aktsiate esmasest avalikust pakkumisest (IPO), ei osanud isegi kõige suuremad optimistid ennustada, et see aktsia saab investorite seas nii menukaks.


Enefit Greeni aktsiaid märkis üle 60 000 inimese, kellest ca 57 000 on Eesti elanikud. Paneme selle perspektiivi: Eestis elab 1,3 miljonit inimest, seega osales Enefiti IPOs tugevalt üle 4% kogu elanikkonnast. See märgib IPOs osalejate arvu absoluutset rekordit nii Eesti kui kogu Baltikumi börsiajaloos.IPO märgiti üle rohkem kui 4-kordselt ning Enefit Green kaasas pakkumise käigus 175 miljonit eurot. 55% (!) aktsiatest jaotati jaeinvestoritele ja ülejäänud 45% professionaalsetele investoritele.


Mõned faktid Enefit Greeni kohta:

  • IPOs osales üle 60 000 jaeinvestori

  • Tegemist on viimase 3 aasta jooksul teise Eestis noteeritud riigiettevõttega

  • Enefit Green on Eesti Energia kontserni kuuluv taastuvenergia ettevõte, millele kuulub neljal turul – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas – kokku 22 tuuleparki, lisaks 38 päikeseelektrijaama, 4 koostootmisjaama, pelletitehas ja hüdroelektrijaam.

Enefit Greeni esimene kauplemispäev Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas ei valmistanud investoritele pettumust. Vahetult pärast seda, kui Nasdaq Tallinna juht Kaarel Ots koos rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse ja Enefit Greeni tegevjuhi Aavo Kärmasega börsipäeva avakella helistas, tõusis aktsia hind ca 24%.


Rahandusminister ütles oma kõnes, et Enefiti noteerimine tähistab olulise teekonna algust kümnetele tuhandetele uutele väikeinvestoritele, et saada osa taastuvenergia tootmise eduloost. See on tõsi mitmel tasandil – luues inimestele võimalusi investeerida ambitsioonikatesse ja globaalseid probleeme lahendavatesse ettevõtetesse, saab luua tugevat ja laiapõhjalist investorkultuuri ja seeläbi ka tugevamat majandust.


Enefit Greeni nõukogu esimees Hando Sutter märkis tulevikku vaatavalt, et inimesed vajavad üha rohkem rohelist elektrit. Ta lisas, et Enefit Greeni eesmärgid ei ole ainult Enefit Greeni ja Eesti Energia eesmärgid, vaid kõikide ühine ambitsioon puhtama tuleviku nimel. See on ka põhjus, miks ettevõte soovis börsiletulekuga anda kõigile võimaluse rohepöördesse panustada.


Nasdaqi seisukohast on oluline märkida, et lisaks IPO-le ja noteerimisele teenindas Nasdaq Balticsi meeskond Enefit Greeni ja selle investoreid väärtusahela igas pöördes alates emissiooni registreerimisest, jaemüügi raamatu koostamisest ja börsile viimise IPO arveldamisest, ja kauplemine. See on ainulaadne väärtuspakkumine, mida Nasdaq CSD ja Nasdaq Balti börsid pakuvad meie piirkonna klientidele.

Comments


Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page