top of page

Tallinna börsi juht: hulluks minnakse karjaga, aga tagasi tullakse heal juhul ükshaaval

Alanud aasta esimesel tööpäeval külastas Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots Äripäeva raadiosaadet "Kuum tool" ja rääkis seal möödunud börsiaastast ning sellest, mida oodata käesolevalt aastalt. Lisaks tuleb jutuks, millistesse ettevõtetesse ja sektoritesse Tallinna börsi juht ise investeerib ning miks.


Kaarel Otsa sõnul on investorite tootluse ootused kruvitud liialt kõrgele ning tulevikus võime me näha aktsiate kukkumist, mis paljastaks investorite tegeliku rahatarkuse.


Teisalt tõdeb Ots mullust suuremat hüpet börsil kommenteerides, et ise masinavärgis sees olles asju nii ei taju. Samas kinnitab ta, et tööd on Tallinna börsil olnud kõvasti rohkem, sest ühe aasta sees tulid börsile seitse ettevõtet ning ühe ettevõtte võlakirjad. Lisaks toimusid mitme ettevõtte puhul täiendavad emissioonid.


Otsa kinnitusel on Tallinna börsi areng olnud täpselt selline, nagu ta olema peaks ja nagu ta seda endale ette on kujutanud. „Et ta on järk-järguline, orgaaniline ja vähemalt mulle meeldiks mõelda, et jätkusuutlik.“


Tema sõnul on börsiäri väga klassikaline, traditsiooniline ja pika vinnaga. „Siin ei ole vaja teha pauku uut moodi või kuidagi forsseerida seda üle.“ Sellele on Otsa kinnitusel ka lihtne ja loogiline seletus. „Kujutame ette, et meil on valitsus, kellele läheb korda kapitaliturg. Meil ei ole, aga las see olla. Ja siis tehakse sunniviisiliselt või kohustuslikuks viia riigiettevõtted kõik korraga börsile. Oletame, et seda oleks tehtud näiteks 2015. aastal. Mis see oleks siis endaga kaasa toonud? Üleuputuse pakkumise näol, nõudlust oleks olnud võrdlemisi vähe sellepärast, et siis oli ka jaeinvestoreid võrdlemisi vähe.“


Tallinna börsi juht paneb investoritele südamele, et kõige olulisem on oma peaga mõelda. "Ma ei näe midagi halba karjaga kaasa jooksmises – tihtipeale see kari jookseb põhjusega kuhugipoole. Aga sa peaksid aru saama, et esiteks, sa jooksed karjaga kaasa ja teiseks, miks sa seda teed. Kolmandaks, kui midagi nüüd juhtub, siis mis hetkel sa peaksid sealt välja astuma? Üks jube hea ütlus on, et hulluks minnakse karjaga, aga sealt tagasi tullakse heal juhul ükshaaval."


Kuula kogu vestlust täispikkuses järele Äripäeva veebist.コメント


Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page