top of page

Börsijuht, kelle valitsuse ajal sai 20 000 investorist 100 000

Tallinna börsi juht Kaarel Ots on justkui Tallinna keskturu direktor. Tema valvab kullipilga, et turuplats oleks puhas ja korras, kohal oleksid nii müüjad kui ka ostjad ning et keegi valskust ei teeks.


Nasdaq Tallinna kontor asub Maakri tänava uhkes kontoritornis, 16. korrusel. Samas majas tegutses saatuse irooniana ka kunagi kurikuulus Investoriteliit, kus investoritelt libekeelse jutuga raha välja meelitati. Ajakirjanikke tuleb hoone esimesele korrusele vastu võtma börsi peremees Kaarel Ots ise.


Üks küsimus, mis tema nime puhul paljusid painab, saab kohe vastuse. Kaarel Ots ei ole kuulsa ooperilaulja Georg Otsa sugulane ja laulda ta ei oska. Mees naerab ja nendib, et seda küsimust kuuleb ta tihti.


Pealinnas üles kasvanud Ots räägib, et Tallinna börsi juhina on ta töötanud praeguseks juba seitse aastat. Ta teeb lahkesti tuuri Nasdaqi suurepärase merevaatega kontoris, kus jääme kõik korraks unistades kaugusesse vaatama.


Aga unistajaks Ots ennast ei pea. Kui tekib mingi soov või plaan, siis tahab ta selle kohe ellu viia. Mõni unistus on tal siiski veel täitmata. “Olen tahtnud minna Aafrikasse, ronida Kilimanjaro mäkke, aga see pole kahjuks veel õnnestunud. Kõigepealt tuli koroona­kriis ja siis veel muud takistused ja nii on see unistus mul veel teostamata,” jagab ta meiega tulevikumõtteid.


Comments


Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page