top of page

Tund Investor Toomasega ja põige AK-sse

Märtsikuus ei saanud üle ega ümber Olympic Entertainment Groupi ülevõtmise uudisest. Sellest rääkisin muuhulgas Aktuaalses Kaameras.


Loomulikult on kahju, et investoritele meeldinud ettevõte börsilt ära plaanitakse viia, kuid see on elu ja äri osa. Leian, et asutajad on realiseerinud edukalt oma elutöö ja selle eest tasub neile palju õnne soovida.

Uudislugu sel teemal algab videoklipis 7:45 peal. Suurel ekraanil vaatamiseks mine ERRi otselingile SIIT.


Ühe-kahe suurettevõtte lahkumine mõjutab mõistagi nii börsitehingute käivet kui ka börsiettevõtete summeeritud turuväärtust, kuid see ongi reaalsus. Paljud Eesti ettevõtted on müüdud välismaistele omanikele ja meie turu olemust peegeldavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtted.


Paneme jätkuvalt suurt rõhku alternatiivturu First North tutvustamisele just nimelt väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kellest mitmed valmistavad turule tulekut juba ka ette. Miks nad avalikule turule pürgivad? Sest börs ja First North ei ole lihtsalt vahend kapitali kaasamiseks – ettevõte muutub ka nähtavamaks ja tuntumaks, ning suureneb usaldusväärsus, mis aitab vallutada uusi turge välismaal ja võita juurde kliente kodumaal.


Käisin ka Äripäeva Raadios Indrek Mäega vestlemas, kus lisaks Olympic Entertainment Groupi teemale arutlesime börsi ja kapitalituru teemadel laiemalt.

Näiteks oli juttu, miks on paljud riigid loonud kapitaliturgude arendamiseks strateegia. Kuidas kapitalituru arendamine majanduskasvu kiirendab? Miks on ettevõtluse seisukohast ohtlik, kui riik eelistab ise ettevõtlusega tegeleda ja riske võtta? Kuidas riigiettevõtete börsile toomine iga inimese rahakotis tunda annab? Miks on oluline, et ettevõtetel oleks rohkem rahastusvalikuid? Kuidas on ettevõtluskeskkond 10 aasta taguse ajaga muutunud ja mis mõju see börsi tegevusele omab? Millised on börsi eesmärgid?

Single post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page